IX Transport pomocy Czytaj więcej
VIII Transport pomocy Czytaj więcej
VII Transport pomocy Czytaj więcej
VI Transport pomocy Czytaj więcej
V Transport pomocy Czytaj więcej

Akcje aktualne i zakończone

Akcje aktualne

Zebraliśmy dary (zimowe ubrania i żywność), które chcielibyśmy wysłać jak najszybciej do potrzebujących do Kurdystanu. Koszt transportu jednej ciężarówki to około 23 tys. zł. Potrzebujemy 2 ciężarówki, aby wysłać zgromadzone dary.

Zbieramy na mobilny piec do chleba dla prześladowanych, którzy znaleźli schronienie w Kurdystanie.

Akcje zakończone

 1. Fundacja SOS DLA ŻYCIA podarowała 300 zimowych kurtek dzieciom z prześladowanych rodzin
  Fundacja SOS DLA ŻYCIA podarowała 300 zimowych kurtek dzieciom z prześladowanych rodzin, które uciekły przed ISIS z Iraku, a które schroniły się w Jordanii, Ammanie. (Czytaj więcej)

 2. Drugi transport pomocy dla prześladowanych
  10 grudnia 2014 roku fundacja SOS DLA ŻYCIA z Rzeszowa przekazała 40 ton pomocy dla 800 tys. uchodźców w rejonie Dohuk w Kurdystanie. Dwa 20-tonowe TIR-y podobnie jak przy pierwszym transporcie wyładowane były: kocami, materacami i zimową odzieżą dla dzieci i dorosłych. - Chcieliśmy pomóc przetrwać prześladowanym zimę. (Czytaj więcej)

 3. Pierwszy transport pomocy dla prześladowanych
  Od sierpnia 2014r. zaangażowaliśmy się w pomoc prześladowanym chrześcijanom, którzy znaleźli schronienie w Kurdystanie. Wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Obrony Narodowej przygotowaliśmy transport z pomocą dla uchodźców z Syrii i Iraku. 16 listopada 2014 roku wojskowym samolotem mogącym pomieścić 11 ton ładunku trafiły do prześladowanych: koce i odzież zimowa oraz artykuły szkolne dla dzieci. Uchodźcy przyjęli nas i dary z wielką radością. (Czytaj więcej)

 4. Wielki Bal Charytatywny
  28 lutego 2014r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbył się Wielki Charytatywny Bal z Gwiazdami organizowany przez Fundacja SOS DLA ŻYCIA i FT FILMS z Rzeszowa (dystrybutora "Cristiady", "5 dni wojny" oraz "Największego z cudów"). Gości bawił swoimi występami znany i lubiany mim - Ireneusz Krosny. Zaśpiewali: wokalistka Anna Jurksztowicz i aktor Radosław Pazura. Zagrali: kompozytor i muzyk Krzesimir Dębski oraz najbardziej znany chrześcijański zespół - New Life'm, Uczestnicy balu mieli przyjemność poznać jednego ze słynnych hollywoodzkich braci Baldwinów - Stephena, aktora i producenta filmowego. (Czytaj więcej)

 5. Kino w szkole
  Z myślą o dzieciach z terenów najuboższych przeprowadziliśmy akcję „Kino w szkole - edukacja i zabawa”. Idea, jaka przyświeca naszej inicjatywie, to podarowanie uczniom szkół położonych zwłaszcza na terenach wiejskich i w małych miastach możliwości oglądania filmów edukacyjnych i rozrywkowych, których ze względu na odległość od multipleksów i biedę nie mogą zobaczyć.Filmy, które pokazaliśmy, przygotowane zostały tak, aby mogły służyć zarówno do nauki, jak i do zabawy. Ich treści mają bardzo atrakcyjną formę, dzięki czemu ich prezentacja jest ciekawa dla dzieci i młodzieży.Gościnnie na pokazie filmów był obecny Richard Coyle, Hollywoodzki aktor oraz Pan senator Kazimierz Jaworsk. (Czytaj więcej)

 6. Kolonia letnia w Osiecznej 
  Fundacjia SOS DLA ŻYCIA wsparła organizację kolonii letniej w Osiecznej - dla dzieci i młodzieży i uczęszczających na Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą "MACIEJKI". (Czytaj więcej)

 7. Dwukrotnie sfinansowaliśmy letni wypoczynek na Mazurach podopiecznym Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „MACIEJKI” z Trzebnicy.

 8. W okresie noworocznym ufundowaliśmy około 100 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin z terenów Polski południowo-wschodniej. Zadbaliśmy również o ciepłą odzież, leki i pomoc medyczną dla kilkunastu starszych osób z miejscowości położonych na Rzeszowszczyźnie.

O nas

Fundacja „SOS dla życia” jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991, Nr 46, poz.203 z późn. zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu. Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.

Czytaj więcej